Útmutató az önkormányzatok belső ellenőrzéséhez kapcsolódó stratégia terv elkészítéséhez
Útmutató az önkormányzatok belső ellenőrzéséhez kapcsolódó stratégia terv elkészítéséhez
Útmutató az önkormányzatok belső ellenőrzéséhez kapcsolódó stratégia terv elkészítéséhez
A jegyző köteles elkészíteni és rendszeresen aktualizálni az ellenőrzési nyomvonalat, amely az önkormányzat működési folyamatainak szöveges, táblázatokkal vagy folyamatábrákkal szemléltetett leírása, s amely tartalmazza különösen a felelősségi és információs szinteket és kapcsolatokat, irányítási és ellenőrzési folyamatokat, lehetővé téve azok nyomon követését és utólagos ellenőrzését. A jegyző köteles továbbá gondoskodni – a belső kontrollrendszeren belül – a belső ellenőrzés kialakításáról, működtetéséről és függetlenségének biztosításáról. Az ellenőrzési munka megtervezéséhez a belső ellenőrzési vezető kockázatelemzés stratégiai ellenőrzési tervet és éves ellenőrzési tervet készít, amelyeket a költségvetési szerv vezetője hagy jóvá.
Szakmai napunkon szakértőnk a stratégiai ellenőrzési terv elkészítéséhez ad gyakorlati útmutató, valamint megvilágítja a belső kontrollrendszer, a stratégiai ellenőrzési terv és az éves ellenőrzési terv egymáshoz való viszonyát a helyi önkormányzatoknál.
Szakértő: Dr. Feik Csaba jegyző, címzetes egyetemi docens
Miről lesz szó szakmai napunkon?
- Hogyan alakítsuk ki az integritást sértő események kezelésének eljárásrendjét, valamint az integrált kockázatkezelés eljárásrendjét?
- Milyen feltételek mentén kell ellenőrzési nyomvonalat készíteni?
- Mik a belső kontrollrendszer működésének feltételei?
- Hogyan tartható fent a folyamatos pénzügyi ellenőrzés az önkormányzatoknál?
- Miért felel a belső ellenőr a hivatalon belül?
- Mikor kell elkészíteni és aktualizálni a belső pénzügyi szabályzatokat?